Sheriff FXSheriff FXSheriff FXSheriff FX

Sheriff FX

kompaktní kotvítko s integrovaným povolovákem

Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? Sheriff není jen klasické kotvítko. Jeho promyšlená konstrukce umožňuje současné napnutí chodícího i povolovacího popruhu. To dělá ze “šerifa” jasnou volbu pro použití v nejširší škále aplikací - od krátkých waterline až po středně dlouhé hajlajny. Se Sheriffem elegantně smázneš dvě mouchy jednou ranou - kotvení lajny i uchycení povolováku.​


WLL: 12 kN
MBS: 60 kN

Koupit

Informace o produktu

Sheriff patří do skupiny specializovaných kotvících prostředků, které nabízí víc, než standardní lockery. Stejně jako Bandit, i Sheriff je univerzální kotvítko, které můžete použít téměř kdykoliv – na slackline, highline nebo waterline délky až 120 m / 12 kN tahu. Časem prověřená konstrukce a použité materiály (vysokopevnostní šrouby, nerez ocel, slitina duralu) zaručují dostatečný bezpečnostní faktor 5:1. Lajnu lze v Sheriffovi ručně předepnout a efektivně tak využít maximální délku napínacího systému.

Funkce "povolováku":​
Uchycení Sheriffa k 12mm šeklu je provedeno pomocí povolovacího popruhu. Ten je nezávisle přichycen ke dvěma zadním šroubům, takže je možné použít jakýkoliv popruh šířky 25 mm bez potřeby šitého oka. Zároveň je tímto eliminován problém natavení popruhu, který bežně vzniká u běžných metod použití povolováku. Doporučujeme jej mezi šeklem a Sheriffem omotat alespoň 6x.
Povolovák je navíc možné použít i pro napnutí slackline do cca 30 metrů délky / 4 kN tahu (cca 1,5 metru průvěs). Povolovací popruh je vždy nutné zajistit alespoň dvěma uzly, nebo jiným odpovídajícím a spolehlivým způsobem. Pokud ti tenhle popis přijde moc komplikovaný, mrkni na video nebo do návodu.
​S šerifem bereš zákony rovnováhy do vlastních rukou!

 

Založení popruhu

Technické parametry

Specifikace:

WLL 12 kN
MBS 60 kN
Hmotnost 326 g
Rozměry 125 x 45 x 51 mm
Průměr hlavního válce 20 mm
Vnitřní šířka 26 mm

 

Sheriff FX je kompatibilní s následujícími typy spojovacích prvků:

Spojovací prvek Průměr Pin Šekl
Nerezový šekl 8 mm ne ne
  10 mm ne ne
  12 mm ano ano
  14 mm ne ne
Green pin šekl 3/8" ne ne
  1/2" ne ne
  5/8" ano ano
Ocelová karabina all ne ne
Mailonka (ovál, delta) 8 mm ne ne
  10 mm ne ne
  12 mm ne ne

 

Sheriff není certifikovaný pro užívání ve výškách.

Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití. Děkujeme.

Stáhnout PDF návod k použití