Vývoj a technologie

Nápad je jen začátek

Vývoj

V roce 2007, když jsme začínali se slackline, existovalo jen málo výrobků určených speciálně na tento sport. Často se používalo lezecké vybavení, kladky, karabiny, lezecké smyčky - většinou ne zcela optimalizované komponenty, které při použití na lajně občas praskaly. Impulsem pro rozjezd výroby slackline pomůcek byly naše vlastní projekty, pro které horolezecké vybavení už nebylo dostačující. Z naší dílny se začalo valit nepřeberné množství prototypů, některé z nich měly dobrý nápad, který se podařilo dále rozpracovat, jiné se příliš neosvědčily (vše podlehlo podrobnému testování naším týmem). Důraz je vždy kladen na co nejvyšší funkčnost a zároveň minimalizaci hmotnosti a rozměrů.
Mezi naše nejlepší "vynálezy" určitě patří kladkostroje Minima a Quatron - jedny z prvních specializovaných napínacích slackline systémů, které přinesly hned několik inovací, jako je integrované uchycení lanové brzdy, použití kuličkových ložisek bez rolen atd.
Za samostatnou zmínku pak stojí systém Tandem, který vytvořil úplně novou kategorii napínacích systémů - ultralight popruhový kladkostroj s integrovanou brzdou a kotvítkem pro lajnu. Díky Tandemu je přestup do sféry longline dostupnější než kdy předtím.

Nápad je jen začátek

3D tisk, nejkratší cesta od nápadu k  modelu

3D modely na "papíře" a v realitě

Materiály

Většina našich produktů je vyrobena z nerezové oceli nebo pevnostních slitin duralu. Bočnice jsou narýsované v CADu (ano, v našem týmu jsou i inženýři :)) a pálené laserem nebo vodním paprskem. Následuje broušení hran, ohýbání, omílání, tryskání a teplotní ošetření. Pevnost primárních prototypů je počítána na 3D modelu, finální výrobky se samozřejmě testují v laboratoři na certifikované trhačce (na některá naše kotvítka je i 10-ti tunová trhačka slabá).

Výroba

Výroba našich produktů probíhá v malých sériích zejména v České republice. Naši dodavatelé a obchodní partneři, často naši kamarádi, dobře vědí, že si potrpíme na precizní zpracování. Vzhledem k výrobě v malých sériích jsme schopní sledovat výrobní proces od prvního vzorku až po finální balení a expedici. Důsledná kontrola výstupní kvality a zajištění bezproblémového záručního i pozáručního servisu je pro nás samozřejmost.

 

" VĚTŠINU NAŠICH PRODUKTŮ VYRÁBÍME V ČECHÁCH A VĚŘÍME, ŽE JE TO TA SPRÁVNÁ CESTA "