Náš příběh

Slackline. Chtěli jsme to jenom zkusit. Chytlo nás to. Jenže pak jsme zjistili, že sehnat kvalitní vybavení na slackline není vůbec jednoduché. A tak jsme udělali zásadní rozhodnutí. Začneme vymýšlet a vyrábět věci na slackline sami. Tenhle příběh píšeme od roku 2007. A i díky tobě nás to pořád baví.

2002

Potkal se Kuba a Kuba

Na gymplu v Jablonci nad Nisou se potkávají Kuba Dostál a Kuba Hanuš. Ještě netuší, že za pár let spolu pojedou stopem do Španělska, kde se neúspěšně pokusí přivydělávat pouličním vystupováním poté co jim ukradnou peněženky a pasy. Netuší ani, že se nastěhují do stejného studentského bytu a založí spolu prosperující firmu, která se bude věnovat vývoji slackline vybavení, tedy sportu, o jehož existenci zatím nemají ani ponětí.

2007

První kroky světem slackline

Poprvé zkoušíme slackline. První nejisté kroky, první jisté pády.
​Jo, tohle nás baví!​

2008

Slackline uvařená v kuchyni

Ještě jako studenti vysoké školy rozjíždíme podnikání. Jedna skříň ve studentském bytě na pražském Žižkově je celý náš sklad i kancelář. Zákazníci si zboží vyzvedávají v kuchyni mezi lednicí a sporákem. Dobrou chuť!

2009

Ve víně je pravda

Vymýšlíme první slackline sety, sháníme dodavatele a snažíme se porozumět tajemné řeči naší nové účetní. Obalovým materiálem nás zásobuje nedaleká vinotéka, několik set balíků tak dorazí k našim zákazníkům v krabicích od kvalitního červeného vína.
​Na zdraví!

2010

Stěhujeme se do podkroví

Stěhujeme se do většího. Konečně máme samostatnou místnost, bohužel však v podkroví, všechno vozíme nahoru a dolů, velice praktické. Vyvíjíme první kotvítka a napínací pomůcky řady ProGear. Lidem se to líbí, máme radost!

2011

Nejsme na to sami

Přibíráme do teamu nové slackline nadšence. Snažíme se podporovat talentované slacklinery a zároveň s nimi co nejvíc spolupracovat na vývoji čerstvých slackline vychytávek.
​Začínají se dít věci!​​

2012

Stěhujeme se do přízemí

Podkroví nám přerůstá přes hlavu. Další stěhování do většího, tentokrát do sklepa. Už neděláme věci na půl. Rozjíždíme firmu na plný úvazek a nestačíme se divit. Věci od nás chce mít každý, skoro. :)  

2013

Jdeme do světa

Pilujeme a mazlíme produkty. Začínáme být vidět i v zahraničí. Na našich slacklinách se chodí v marockých pouštích, kaňonech Utahu i v parcích evropských velkoměst. Neznáme hranice!​

2014

Malý krok pro lidstvo, velký krok pro nás

Po letech improvizací jsme si řekli rázné “dost!” a konečně se přestěhovali do odpovídajících prostor. Máme kancelář i sklad (dokonce pingpongový stůl!). Jedeme poprvé na veletrh s lednicí plnou piva pro naše obchodní partnery. Představujeme sérii FunXion.

2015

Designed by balance, made for fun

Pouštíme ven FunXion series, pravděpodobně nejucelenější řadu slackline vybavení na světě. Aspoň to tvrdíme, když se někdo zeptá. Je to pecka!

2016

Pořád nás to baví

Podporujeme další slacklinové festivaly a nadšence. Člen našeho teamu Danny Menšík boří hranice myslitelného a společně s Nathamem Paulinem v Alpách přechází highline dlouhou více než jeden kilometr. Žasneme.

2017

Nespíme na vavřínech

Vyvíjíme a spouštíme prodej popruhů Fresh a Skye,
které se okamžitě stanou bestsellerem. Koumáme nad čerstvými kotvítky a kladkami, s čímž nám pomáhá náš nový parťák - 3D tiskárna. Tiskneme na ní prototypy výrobků i otvírák na lahváče. Úplný sci-fi tyjo.

2018

Návrat do rodné hroudy

V Praze už nám je těsno a to nejen proto, že máme malý sklad. Rozhodujeme se tedy vrátit ke kořenům - do Jizerských hor - odkud pocházíme. Konečně pořizujeme CNCčko - obráběcí stroj. Díky němu je cesta od nápadu k hotovému výrobku ještě kratší. Vznikají nová ultralight kotvítka Mithril a Pirat, která testujeme na extrémních highline projektech v Alpách. 

2019

Equilibrium Lab na vzestupu!

Naši vývojovou laboratoř doplňujeme o automatický šicí stroj Brother a trhačku, na které testujeme pevnosti šití a materiálů. Konečně šijeme na zakázku! Pouštíme ven Rollex - revoluční highline kladečku na jejímž vývoji jsme makali bezmála dva roky. Roztoč to s námi!

2020

Buď Lama!

Baví nás nejen slackline, ale i lezení. Světlo světa spatřuje náš nový projekt - Lama Holds. Dřevěné chyty, posilovací desky a pomůcky nejen pro horolezce. Vše si vyrábíme sami v našem novém Lama Labu v Jizerských horách.
Nevytahuj se, přitáhni se!

2021

Nevytahuj se, přitáhni se!

Rozjet výrobu lezeckých pomůcek se zdá být jako dobrý tah. Zároveň dokončujeme nové kladky a vlastní grip na slackline popruhy. 

2022

Jsi součástí našeho příběhu?

Tenhle příběh s námi můžeš psát i ty. Je pro tebe slackline životní styl i filozofie? Jsme rádi, že tě můžeme provázet na každém tvém kroku vzduchem. Užívej si slackline, zbytek počká!

Kuba Dostál a Kuba Hanuš, zakladatelé