RollexRollexRollexRollexRollexRollex

Rollex

revoluční kladková karabina s kuličkovými ložisky

Nová generace kladkové karabiny s rolnou pro 25 mm lajnu s možností umístění brzdy. Povinnost pro každého highlinera, parádní pomocník do napínacích systémů. Ve třech barevných provedeních. I ve verzi s nerezovými ložisky a šroubovací pojistkou zámku.


WLL: 4 kN
MBS: 22 kN

Koupit

Informace o produktu

 

Rollex je po 2 letech vývoje konečně venku! Lehoučká duralová karabina s rolnou pro 25 mm slackline popruh. Rolna se točí na 2 kuličkových ložiscích (verze SS obsahuje nerezová ložiska), které zaručují maximální plynulost chodu. Duralová rolna navíc zabraňuje zaseknutí lajny mezi jednotlivá ložiska, jak tomu bylo u starších typů těchto karabin. Povrch rolny je perfektně hladký, takže nezanechává na lajně žádné stopy po otlačení.

Tvar Rollexu je po nesčetných prototypech optimalizován pro maximální pevnost při zachování velmi nízké hmotnosti. Uchycení zámku karabiny je řešeno tzv. Keylock způsobem, takže se karabina nezadrhává při zacvakávání na lajnu nebo na sedák. Pod zámkem je na těle karabiny umístěna malá díra, kterou můžeš použít pro zajištění karabiny k sedáku pomocí 3mm lanka. Riziko pádu karabiny se tím minimalizuje.

Rollex má ve svém těle nad rolnou vyfrézovanou drážku pro 25 mm popruh. Její využití je různé, dá se použít například pro uchycení konce lajny pro vytvoření samostatného kladkostroje (napínání lajny s Linegripem, Snatchem nebo Grippenem), na highlajně je její účel především pro uchycení "pojezdové brzdy" (Slide-Stop). Brzda je velmi užitečná při tejpování lajny s backupem - jednoduše můžeš tejpovat oběma rukama, případně pro odpočinek při jízdě na delší highlajně (50m +). Slide-Stop není součástí - musíš koupit zvlášť.

Rollex je certifikován jako horolezecká karabina (norma EN 12275). Při pohybu na highlajně je ale nutné použít kromě Rollexu ještě jiné nezávislé jištění (odsedku nebo druhou karabinu s otočeným zámkem).

Rollex je prostě ze všech stran promyšlená kladečka na highline. Dali jsme si záležet, tak ji roztoč!

Využití

Technické parametry

Specifikace:

WLL 4 kN
MBS 22 kN
Hmotnost 129 g
Vnitřní šířka 26,5 mm

Rollex je certifikován jako horolezecká karabina (norma EN 12275). Při pohybu na highlajně je ale nutné použít kromě Rollexu ještě jiné nezávislé jištění (odsedku nebo druhou karabinu s otočeným zámkem).

Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití. Děkujeme.

Stáhnout PDF návod k použití