Rollex SSRollex SSRollex SSRollex SS

Rollex SS

Revoluční kladková karabina s nerezovými kuličkovými ložisky.

Nová generace kladkové karabiny s rolnou pro 25 mm lajnu s možností umístění brzdy Slide Stop. Povinnost pro každého highlinera, parádní pomocník do napínacích systémů. Verze s nerezovými ložisky.


Koupit

Informace o produktu

Rollex je po 2 letech vývoje konečně venku! Lehoučká duralová karabina s rolnou pro 25 mm slackline popruh. Rolna se točí na 2 kuličkových ložiscích (verze SS obsahuje nerezová ložiska), které zaručují maximální plynulost chodu. Duralová rolna navíc zabraňuje zaseknutí lajny mezi jednotlivá ložiska, jak tomu bylo u starších typů těchto karabin. Povrch rolny je perfektně hladký, takže nezanechává na lajně žádné stopy po otlačení. 

Tvar Rollexu je po nesčetných prototypech optimalizován pro maximální pevnost při zachování velmi nízké hmotnosti. Uchycení zámku karabiny je řešeno tzv. Keylock způsobem, takže se karabina nezadrhává při zacvakávání na lajnu nebo na sedák. Pod zámkem je na těle karabiny umístěna malá dírka, kterou můžeš použít pro zajištění karabiny k sedáku pomocí 3mm lanka. Riziko pádu karabiny se tím minimalizuje.

Rollex má ve svém těle nad rolnou vyfrézovanou drážku pro 25 mm popruh. Její využití je různé, dá se použít například pro uchycení konce lajny pro vytvoření samostatného kladkostroje (napínání lajny s Linegripem, Snatchem nebo Grippenem), na highlajně je její účel především pro uchycení "pojezdové brzdy" (Slide-Stop). Brzda je velmi užitečná při tejpování lajny s backupem - jednoduše můžeš tejpovat oběma rukama, případně pro odpočinek při jízdě na delší highlajně (50m +).  Slide-Stop není součástí - musíš koupit zvlášť.

Šroubovací pojistka je extrémně kompaktní, takže se vejde i do oka u LineGripu.

Rollex je certifikován jako horolezecká karabina (norma EN 12275). Při pohybu na highlajně je ale nutné použít kromě Rollexu ještě jiné nezávislé jištění (odsedku nebo druhou karabinu s otočeným zámkem). 

Rollex je prostě ze všech stran promyšlená kladečka na highline. Dali jsme si záležet, tak ji roztoč!

Využití

Technické parametry

 

Specifikace:

Hmotnost 129 g
WLL 4 kN
Pevnost 22 kN
Vnitřní šířka 26,5 mm

FAQ

 

Jaký je rozdíl mezi Rollexem a jinými highline kladkami?

Rollex je nejlehčí highline kladka na trhu, má duralovou rolnu a lze k němu připevnit "brzdu" Slide-Stop která umožňuje mít například při tejpování highline obě ruce volné. A podle našeho názoru je to taky děsně pěkná kladka :)

 

Na co potřebuji nerez verzi Rollex SS?

Kuličková ložiska v Rollexu jsou kryta duralovou rolnou, takže jsou celkem dobře chráněna proti korozi, nicméně v agresivním prostředí (např. blízko moře) by i tak mohla začít rezavět. V tom případě je bezpečnější použít Rollex SS s nerezovými ložisky, které bez problému odolají jakékoliv korozi.