PiratPirat

Pirat

univerzální kotvítko pro 25mm popruhy

Lehké a pevné univerzální kotvítko pro 25 mm lajnu. Longline nebo highline, Pirát zvládne cokoliv. Jestli hledáš parťáka na všechny tvoje slackline projekty, hoď si Piráta do báglu a směle ven.


WLL: 10 kN
MBS: 50 kN

Koupit

Informace o produktu

 

Pirát je univerzální kotvítko pro napínání 25mm lajny. Jedná se o "šeklovou" variantu kotvítka - má zahnuté bočnice a podlouhlé kotvící oko, do kterého se vejde skoro jakýkoliv šekl, nebo karabina. Tím pádem odpadá nutnost mezi kotvítkem a šeklem používat ještě nějaký další spojovací prvek.

Průměr hlavní osy je 24 mm - dostatečná velikost pro kotvení i longline přes 100 metrů (lajny s vysokým tahem), ale zároveň stále relativně lehký váleček, takže tě nebude příliš tížit při napínání highline.

Na rozdíl od starších EQB kotvítek (Bandit nebo Canon) používá Pirát místo FixPinu osvědčený QuickPin, který umožňuje založení lajny a také její vyjmutí z kotvítka během několika vteřin. Na výběr jsou 2 verze pinu, lehčí a levnější Pull Pin (PP) anebo masivnější Quick Pin (QP) s bezpečnostní pojistkou. Oba piny mají stejný průměr (10 mm) a stejnou pevnost.

Nad předním pinem je mezi bočnicemi napnuta 3mm gumička, která má za úkol udržet lajnu mezi bočnicemi Piráta za každých okolností. Tím se snižuje riziko nechtěného překroucení popruhu před dopnutím lajny a také nechvalně známého jevu "tailwalk" (postupné protočení vrstev lajny, kdy následně může dojít k náhlému povolení celého systému).

Pirát je prostě slacklajnový univerzál, který ti pomůže uskutečnit všechny tvoje projekty.

Založení popruhu

Technické parametry

Specifikace:

WLL 10 kN
MBS 50 kN
Hmotnost 265 g
Průměr hlavního válce 24 mm
Vnitřní šířka 26 mm

 

Pirat je kompatibilní s následujícími typy spojovacích prvků:

Spojovací prvek Průměr Pin Šekl
Nerezový šekl 10 mm ano ano
  12 mm ano ano
Ocelová karabina all ano ano
Mailonka (ovál, delta) 10 mm ano ano
  12 mm ano ano

Pirat není certifikovaný pro užívání ve výškách.

Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití. Děkujeme.

Stáhnout PDF návod k použití